TJ AFK SLIVENEC

Klub AFK Slivenec byl založen v roce 1924 a pamatuje řadu slavných zápasů a hráčů. Například utkání mezi naším klubem a Slavií Praha, hrané roku 1938. Slavia tenkrát nastoupila v plné síle, v útoku dával góly Bican, v brance čaroval Plánička. V roce 1946 se na našem hřišti představila zase jedenáctka internacionálu v čele s Pučem a Němcem. Jen o rok později bylo na našem hřišti odehráno první mezinárodní utkání a to s týmem Slovan Vídeň (čestný výkop provedl „Pepi Bican“ míčem, který byl shozen na hřiště z letadla). Zájem o fotbal byl tehdy velký a na utkání našeho týmu chodilo i 6000 lidí, tak jako v Berouně roku 1951. Hřiště a pamětníci pamatují též utkání s juniory Dukly Praha roku 1960 a dalo by se pokračovat.

PRÁCE S MLÁDEŽÍ:

V posledním zmíněném utkání hrál za Duklu také odchovanec Slivence Holeček. A právě práce s mládeží provází náš klub již od roku 1926, kdy u nás bylo založeno první mládežnické družstvo. Filozofie je přitom od samého počátku stejná, a i nyní navazujeme na slova dřívějšího sekretáře klubu stará více jak 60 let. „Naše hra není honbou pro body za každou cenu, vyznačuje se ne surovostmi, nadávkami a sprostotami vůči rozhodčím a protihráčům, ale umírněností, klidem a rozvahou bez zbytečných úrazů.“

K tomu mohu, jako trenér mládeže ještě dodat, že sice nevychováváme ty nejlepší hráče v Praze, ale snažíme se a přispíváme k výchově kluků i holek po morální stránce. Mládež učíme fair-play chování, disciplíně, úctě k druhým, samostatnosti a radosti z pohybu.

Není výjimkou, že některý z našich hráčů (či spíše rodičů) má vyšší ambice a po určité době přestoupí do většího klubu. V takovém případě nikomu nebráníme v odchodu, naopak má-li na to samotný hráč, je to pro nás pocta. S mládeží nepracujeme, abychom hráče později zpeněžili tak, jak to často bývá u větších klubů. Práci s mládeží děláme pro radost a lásku k tomuto sportu, který každému z nás přinesl mnoho krásných zážitků a kamarádů na celý život. To samé si přejeme i pro naše svěřence. Připojte se k nám.

TRÉNINKY MLÁDEŽNICKÝCH TÝMŮ 

Před-přípravka            (ročníky 2007 a ml.) Po, St 17:15 - 18:30

Mladší přípravka        (ročníky 2005 a ml.) Po, St, Pá 17:00 - 18:30

Starší přípravka          (ročníky 2003 a ml.) Po, St, Pá 17:00 - 18:30

Náborové jsou všechny pondělky od 17h.

 

Starší žáci (ročníky 1999 a ml.)

Žáci trénují 3x týdně (po, st, pá) od 17:30 na našem hřišti (v zimě na umělce).

 

KONTAKTNÍ OSOBA

Michal Starec Bc,

Tel: +420 773 360 014,

info@afkslivenec.cz,

www.afkslivenec.cz

Adresa:
U Sportoviště 54, Praha 5 - Slivenec, 154 00

Telefon:
776 266 441

Web:
www.afkslivenec.cz