SK UHELNÉ SKLADY

Před 40 lety vznikla Tělovýchovná jednota Uhelné sklady Praha. Během této doby prošla řadou úskalí, mimořádných sportovních úspěchů, ale i zklamání. Zatím co renomované pražské tělovýchovné jednoty měly v době našeho založení k dispozici nejenom objekty, které byly vybudovány již před válkou, ale také četná zařízení zrušeného Sokola, naši předchůdci začínali takříkajíc od čistého stolu. Říká se, že každý začátek je těžký, ale začátek nové tělovýchovné jednoty v roce 1965 se nám s odstupem čtyřiceti let zdá dnes ještě obtížnější, především pro velmi malé vybavení vlastními prostorami. Nesmírně si proto dnes ceníme toho za jak obtížných podmínek SK Uhelné sklady Praha začínaly.

Na založení tělovýchovné jednoty a její úspěšné činnosti mělo velou zásluhu vedení podniku PUS v čele s podnikovým ředitelem Oldřichem Smetivým. Jeho přístup ke sportu byl příkladem všem sportovcům, funkcionářům i členům nové jednoty. Zapomenput nemůžeme ani na prvního předsedu TJ, pana Františka Čejku, na Miloše Kleknera, Františka Sedláčka, Miloslava Kalaše, Jaroslava Šticha, Bohuslavu Sýkorovou, Věru Trávníčkovou,  A mnoho dalších obětavých funkcionářů tělovýchovné jednoty i podniku Pražské Uhelné Sklady.

Možná dnes není populární vzpomínat na to co bylo. Při pohledu na historii naší dnes již SK, však nelze jinak. A kdokoli z pamětníků dosvědčí, že přes hodně negativního mělo období budování i toho nejobyčejnějšího hřišťátka, každý nový míč, dres, zvláštní příchuť. Nejmladší členy našeho SK takovéto podmínky asi moc neosloví, jsou a budou zřejmě ochuzeni o pocit budování sporovišť vlastníma rukama, z bojů o body, kdy jedinou odměnou bylo podání ruky a poplácání po ramenou. Není to  však jejich vina. Na ducha dobrovolnosti a nadšení je stále méně prostoru, což se odráží i na životě nejen naší SK, ale tělovýchovy vůbec. Proto se stává sport stále nedostupnějším a oto více je zapotřebí si vážit a mít radost z každé možnosti.

Adresa:
Fabianova 1134/2b, Praha 5, 150 00

Telefon:
774967622 nebo 736733472

Web:
www.skuhelnesklady.cz