FC ZLIČÍN

Zličín, malá víska na západním okraji Prahy, na konci 20. let tohoto století se ničím nelišila od ostatních českých obcí. Místní omladina se scházela v hostinci U Ouřadů a právě tam se v roce 1928 začaly rodit myšlenky, založit ve Zličíně fotbalový klub. Oficiálně se tak stalo až v roce 1929, kdy 14 místních občanů založilo spolek SK Sparta Zličín. V roce 1934 byl klub přejmenován na SK Zličín a v roce následujícím se stěhoval na nové hřiště, kde se říkalo ve Višňovce. V roce 1935 získal klub konečně nový pozemek na výstavbu vlastního hřiště. Na výstavbě se podíleli všichni Zličínští občané.

V roce 1939 slavil klub své 10. narozeniny a k oslavě si pozval žižkovskou Viktorii. Zličínský stadionek praskal ve švech. Fotbalové zápasy se staly místem setkání většiny Zličínských občanů a hojně byla navštěvována i utkání mládežnických mužstev. Postupně se zvedala i sportovní úroveň a výsledky klubu. V sezoně 1954-55 mužstvo mužů vybojovalo postup do první B třídy. Svou činnost zintenzivnila i mužstva mládeže. Bylo velice dobré, že do trenérské práce se zapojili ještě aktivní hráči A mužstva.

Na jaře roku 1986 se vedení klubu podařil historický přestup - z SK Turnov byl za 300 Kč získán na přestup Andrej Kvašňák, dlouholetá opora pražské Sparty a vicemistr světa z Chile 1962. A tím začala spanilá jízda až do první A třídy.

Rok 1989 se stal významným mezníkem celé naší společnosti, ale i našeho klubu. Začal se naplňovat sen několika generací Zličínského klubu. Dokázali prosadit do akcí „Z“ zatravnění hřiště. Celý rok 1990 pak všechna mužstva musela přípravu i mistrovská utkání absolvovat na náhradním škvárovém hřišti.

Rok 1999 byl rokem oslav 70 let klubu. Zličín se po 25 letech probojoval do pražského přeboru, ale největší úspěch v historii klubu přišel v sezoně 2009-10, kdy mužstvo dospělých jako vítěz pražského přeboru postoupilo do divize.

MLÁDEŽ 

V současné době má klub v mládežnických mužstvech okolo 120 dětí, které využívají zdejší vynikající tréninkové podmínky a v zimním období halu, kterou má klub v pronájmu. Během zimních měsíců pořádáme v hale zhruba 10 turnajů pro kategorii přípravek, kterých se zúčastňují kluby z celé republiky. Pro žákovská a dorostenecká mužstva klub pořádá zimní turnaje na umělé trávě III. generace, která je již třetím rokem v provozu. Těchto turnajů, které se hrají během ledna, února a března se zúčastňuje zhruba 30 mužstev v různých věkových kategoriích.

Tréninky jsou rozděleny podle věkových kategorií a může se je přijít vyzkoušet opravdu každý, kdo má zájem o tento krásný sport, jako je fotbal.

V případě zájmu nás neváhejte kontaktovat a rádi vám odpovíme na vaše dotazy.

KONTAKTNÍ OSOBA

Marek Muller, hlavní trenér mládeže

  • Telefon: 602 292 500
  • Email: fczlicin@fczlicin.cz 

Adresa:
Na Radosti 242/b, Praha 5 - Zličín, 155 21

Telefon:
602 292 500

Web:
www.fczlicin.cz