FC TEMPO PRAHA

V roce 1928 se skupince fotbalových nadšenců ze Lhotky, v té době čerstvě připojené k hlavnímu městu, po velkém úsilí podařilo zaregistrovat svůj fotbalový klub S.K. Lhotka.

"Tradice našeho klubu spočívá na ryze čestném a upřímném přátelství lidí, na jejichž kamarádství a lásce ke sportu byl klub založen," tak vzpomíná na události v roce 1928 "Kosmas" lhoteckého fotbalu, pan Oldřich Kapitán, ve svých zápiscích. Sepsal je, neboť "každý sportovní klub, ať již se v budoucnu dočká jakékoliv slávy, má nebo měl svoji tradici."

I s odstupem desítek let jeho slova platí. FC Tempo Praha je skromný klub, přesto si jeho historie zaslouží vzpomínku. Stejně tak jako ti, díky nimž fotbalový klub z časů velkostatkáře Schuberta přežil do dnešní doby.

Vždyť kolik jiných klubů, proti nimž lhotečtí fotbalisté v minulosti nastupovali, dnes najdeme již jen v historických ročenkách, kolik pražských celků zaniklo v dávných dobách a kolik nepřežilo společenské změny na konci minulého století.

Dnes je na nás, abychom dostáli odkazu zmiňovaného panem Kapitánem a snažili se, aby na Lhotce fotbal zůstal napořád především krásnou a podmaňující hrou, která přes smutek z občasných porážek přináší především radost.

Usilujme o fotbal v jeho nejčistší podobě, který se hraje fér a rozhoduje jen na hřišti, usilujme o klub, který je místem nejen sportovního vyžití, ale také setkání s přáteli. A hlavně místem, kde se budeme cítit dobře.

Areál
Tvoří jej dvě travnatá hřiště a menší hřiště s umělou trávou. Pro nejmenší děti byl za podpory Městské časti Praha 4 u hřiště s umělou trávou vybudován dětský koutek. Jak potvrzuje i vyprávění o prvních letech existence našeho klubu, bylo jeho fungování od samého počátku bytostně spojeno s restaurací. Tu v našem areálu najedete i nyní, hospůdka U Krychle zve k příjemnému posezení. V roce 2010 pak byl dokončen projekt nových šaten, včetně klubovny a dalšího zázemí.

Fotbalová školka
Sportovní příprava dětí předškolního věku je tempáckou specialitou. Funguje již šest let a nemalou měrou přispěla k rychlému návratu přípravek Tempa mezi nejlepší pražské týmy. Děti od čtyř do šesti let se na malém tréninkovém hřišti dvakrát týdně učí kamarádit s fotbalovým míčem, aby mohly, až trochu povyrostou, nastoupit k prvním zápasům.

Přípravka
V roce 2001 bylo na Tempu v této kategorii dohromady všehovšudy deset dětí. Tak hluboko klub od zlatých devadesátých let klesl. A dnes se snaží o návrat. Více než stovka malých fotbalistů je rozdělena do pěti týmů. Nejmladší bojují o medailové pozice ve zvláštní soutěži - Mini cupu, v kategorii mladších i starších přípravek se Tempo řadí k výkonnostně i početně nejsilnějším týmům Prahy a působí od roku 2011 v nejvyšších pražských soutěžích ve všech věkových kategoriích.

 

TRÉNINKY PŘÍPRAVKOVÝCH TÝMŮ 

Tréninky - zavolat na číslo 606 855 136. Kdykoliv Vám zodpovíme, kdy probíhají, neboť časy se s ohledem na roční období mění.

 

KONTAKTNÍ OSOBA

Petr Dedek

Libor Koubek

SLAVNÍ ODCHOVANCI 

  • Vladimír Pokorný - Žižkov, Vlašim
  • Zdeněk Vořechovský - Sparta, Vlašim
  • Michael Žižka - Sparta, České Budějovice, Bohemians Praha 1905, Most
  • Tomáš Kounovský - Krč
  • Michal Šrámek - Krč
  • Ivan Hašek - Bohemians Praha 1905
  • Pavel Hašek - Bohemians Praha 1905, Teplice, Dukla Praha

Adresa:
Ve Lhotce 1045/3, Praha 4 - Lhotka, 142 00

Telefon:
737 207 449

Web:
www.fctempo.cz