Fotbal pro děti na březích Vltavy

(23.05.2018) V neděli 20. 5. se na pražské Kampě konal druhý ročník sportovního festivalu pro děti - Move Fest. Návštěvníci si mohli vyzkoušet spoustu různých disciplín, mezi kterými nechyběl ani ten nejpopulárnější sport ze všech, tedy fotbal.

 

Park na levém břehu Vltavy se během nedělního odpoledne proměnil v jedno velké dětské hřiště. Výraznou část měl vyhrazený také Pražský fotbalový svaz, který pro děti postavil fotbalové městečko. V něm si mohli příchozí zahrát fotbal jak na zelené louce, tak i ve speciální kleci. Dále byl pro děti i dospělé přichystán fotbalový kulečník a koho už míč přestal bavit, mohl usednout ke stolku s omalovánkami a mohl si vybarvit maskota Bruncvíka podle svého. Lvíček Bruncvík se celé odpoledne staral o dobrou náladu, zdravil se dětmi a fotil se s nimi.

Organizátoři měli pro příchozí připraveny informace o činnosti Pražského fotbalového svazu, a kdo projevil zájem s fotbalem začít, dozvěděl se, kde najít klub nejbližší jeho bydlišti. Celé odpoledne v areálu vládla pohodová atmosféra plná smíchu, radosti a dobré nálady.

Fotogalerie https://www.facebook.com/pg/fotbalpraha/photos/?tab=album&album_id=1673351966094350

Na Move Festu natáčela i Praha TV. Podívejte se na video zde:

https://www.youtube.com/watch?v=H0WTmeVsQCs

Nestihli jste Move Fest navštívit? Nezoufejte - hned tuto sobotu, tedy 26. května, se na protějším břehu koná Ratolest Fest. Pražská náplavka na Rašínově nábřeží hostí dětský sportovní festival, kde si budete moci vyzkoušet všechny fotbalové atrakce, ale i mnoho dalšího. Pořádnou porci fotbalové zábavy ještě umocní turnaj v rámci projektu „Neberte nám naši hru“ a vystoupení ve freestyle fotbalu. Přijďte se bavit fotbalem s námi!