Podzimní část projektu Tour de Club se povedla na výbornou

(03.11.2017) I na podzim byl realizován jeden z úspěšných projektů Pražského fotbalového svazu s názvem Tour de Club, který si dal za úkol ještě více zintenzivnit vztah mezi amatérskými a profesionálními kluby.

Principem tohoto projektu je návštěva menších klubů mládežnickými trenéry profesionálních fotbalových celků v rámci, které provádějí ukázkový trénink a předají si místními trenéry své zkušenosti a poznatky.  K atraktivitě tomuto projektu přispívá fakt, že se tréninkové jednotky účastní také samotní hráči profesionálních klubů.

Podzimní sezónu projektu Tour de Club, který vydatně podporuje Magistrát hlavního města Prahy, odstartovala návštěva zástupců Sparty u klubu SK Modřany. Sparťanští trenéři si pro zdejší nejmladší kategorii fotbalistů připravili celou řadu zábavných cvičení. Do nich se dokonce zapojili samotní zahraniční hráči AC Sparta Praha, a to Vjačeslav Karavaev a Bogdan Vatajelu, kteří si pochvalovali, jakými dovednostmi zdejší mladí hráči disponují.

Zástupce klubu SK Modřany, Tomáš Vodrážka, byl z akce doslova nadšený: „Velkou radost nám udělali přítomní hráči ze Sparty, kteří na nás udělali výborný dojem. Chválím také sparťanské trenéry, i díky nim děti odcházely domů s nadšením. Pro celý náš klub to byl obrovský zážitek a děkujeme, že jsme mohli být součástí této úspěšné akce.“

Další trénink si užili mladí fotbalisté z SK Čechie Uhříněves, kam přijela delegace z oblíbeného klubu Bohemians 1905. Nechyběli ani hráči samotného A týmu Bohemky - Marek Kouba a Rudolf Reiter, který akci okomentoval slovy: „Vzpomínám si, když jsem byl ve věku těchto dětí, tak bylo vždy úžasné, když dorazil nějaký ligový hráč na náš trénink. Šlo vidět, že to kluky tady v Uhříněvsi bavilo a po tréninku za námi chodili pro podpisy. Všichni jsme si to užili.“

Také zhruba čtyřicítka hráčů přípravky Spartaku Kbely zažila na podzim tréninkovou jednotku pod dohledem profesionálních trenérů, kteří tentokrát přijeli z klubu SK Slavia Praha. Šéftrenér přípravek Slavie Jiří Janeček se na místě nechal slyšet: „Dnes si pět našich trenérů pro děti připravilo zejména cvičení s míčem ke zlepšování dovedností, ale také hru 1 na 1 se střelbou na bránu.“

Zástupci i mladí fotbalisté ze Kbel si projekt Tour de Club velmi pochvalovali. Děti s radostí podstoupily celý trénink a užily si jej. Jejich nadšení ještě podpořila účast hvězdných hráčů ze Slavie Praha – Jakuba Hromady a Jakuba Jugase, kteří se s nimi vyfotili a na závěr rozdali nespočet podpisů. Vít Mrkvička, vedoucí kbelské mládeže, byl s akcí spokojen: „Pro Kbely to byla velká příležitost vidět profíky v akci. Hlavně děti si z ní odnesly velké zkušenosti, které se jim budou v další kariéře hodit.“

Závěrem patří obrovské poděkování všem zúčastněným. Pražským menším klubům, které s nadšením přivítaly profesionály na svých hřištích. Také Spartě, Dukle, Slavii i Bohemce, které pro Tour de Club uvolnily své trenéry a hráče, aby tento projekt podpořily. Díky také pražskému Magistrátu, bez kterého by tento potřebný projekt jen těžko existoval. Na viděnou v příštím roce.

Kbely TV připravily o projektu Tour de Club pěknou reportáž, zhlédnout ji můžete zde: 
https://www.youtube.com/watch?v=iXKImsQaDa0.