Ladronka Fest se Sporťáčkem bavily děti fotbalem

(13.09.2017) V sobotu 9. září proběhl v Praze populární Ladronka Fest, tedy největší festival volného času v Evropě. Pro děti i dospělé byl po celý den připraven bohatý zábavný program, jehož součástí bylo i oblíbené fotbalové městečko. To si pro ty nejmenší připravil Pražský fotbalový svaz. Svůj um ale mohly děti předvést také na tradičním festivalu Sporťáček, jenž proběhl v tentýž den v Braníku. Třeba právě tam se tam objevili nový Pavel Nedvěd nebo následovník Tomáše Rosického.

Zajímavá hudební vystoupení, soutěž studentských kapel, exhibice extreme show na U-Rampě a různá sportovní klání všeho druhu. Tak to v sobotu vypadalo v pražském parku Ladronka, kde se náramně bavili i fanoušci fotbalu.

Pro ně si Pražský fotbalový svaz (PFS) připravil fotbalovou klec, fotbalový kulečník nebo malé hřišti se slalomem, kde si každý mohl vyzkoušet být na chvíli v kůži slavného Lionela Messiho. Samozřejmostí byl i stánek PFS, který dětem nabízel různé odměny a dárečky jako placky, náramky či kartičky slavných hráčů. Za vykonané aktivity pak nadšené ratolesti dostávaly razítka, díky kterým mohly soutěžit o zajímavé ceny.

Hlavní cíl byl jasný. Ukázat těm nejmenším zábavnou formu tohoto sportu a pomoci tím rozšířit členskou fotbalovou základnu. K tomu slouží hlavně projekt Můj první klub (
www.mujprvniklub.cz), který rodiče informuje o termínech náborů jednotlivých klubů a pomáhá jim vybrat ten nejvhodnější první tým pro jejich malého fotbalistu. Dík němu si tak našlo cestu k fotbalu už nespočet dětí po celé České republice.

FOTOGALERIE

V sobotu se ale uskutečnil i již sedmý ročník tradičního festivalu Sporťáček, jenž sdružuje desítky různých sportů na jedno místo. Děti tak mají jednodušší se mezi nimi zorientovat a vybrat si svůj oblíbený. A fotbal na něm pochopitelně nemohl chybět! Stejně jako dohled předních českých klubů…

„Rádi se účastníme festivalů pro děti, jako jsou Sporťáček nebo Kašpárkohraní. Naším cílem je ukázat jim krásu fotbalu a těm nejšikovnějším nabídnout hrát za Spartu,“ říká Jakub Noha, marketingový specialista letenského klubu.

„Za projekt Sporťáček jsme moc rádi, protože je to skvělá prezentace sportů. Děti si mohou vše vyzkoušet, seznámit se s trenéry, klubem a při rozhodování, jaký sport si vyberou, to pak mají jednodušší. My jsme šťastní, že se koná Sporťáček na Praze 4 blízko našeho klubu. Máme tak skvělou příležitost oslovit co nejvíce kluků a holek. Víme, že nejvíce dětí na nábor chodí právě ze Sporťáčku,“ doplnil ředitel ABC Braník Petr Silovský.