Fotbal bavil na Dni dětí Prahy 1

(02.06.2017) Přestože se oslavy Dne dětí běžně datují na první červnový den, MČ Praha 1 naplánovala akci pro školáky i předškoláky z dané oblasti na poslední květnové dopoledne. Místem konání této akce bylo příjemné prostředí Střeleckého ostrova, kde byl pro děti připraven pestrý program.

Na Střeleckém ostrově vyrostly desítky stanovišť, na kterých si mohly stovky dětí vyzkoušet spektrum zábavných aktivit a činností. Pražský fotbalový svaz ve spolupráci s Městskou částí Praha 1 připravil pro malé školáky a předškoláky fotbalovou klec, ve které proběhlo hned několik desítek napínavých utkání. Děti si mohly vyzkoušet také slalom s míčem se zakončením do branky, kterou strážil maskot PFS lev Bruncvík. Za účast na některých z těchto aktivit si mohly děti vybrat dárečky od PFS, jimiž byly kartičky patronů, placka s lvíčkem Bruncvíkem nebo náramek.

Protože se jednalo o dopolední program, na Střeleckém ostrově bylo následně vidět mnoho rozjařených tváří, kterým se v žádném případě nechtělo vracet zpátky do školních lavic.  

Foto: ZDE