Ratolest Fest bavil malé i velké. Fotbalové městečko nechybělo

(01.06.2017) Zábavný sportovní den prožili návštěvníci Ratolest Festu v sobotu 27. května. Originální dětský festival se konal na náplavkách Rašínova a Hořejšího nábřeží a na Císařské louce v Praze. Festivalu sportu ale i dalších aktivit se zúčastnily celé rodiny, které na něm prožily jedinečný den plný legrace a pohybu.

Stejně jako v loňském roce nemohlo na břehu Vltavy chybět fotbalové městečko, které pro návštěvníky festivalu připravil Pražský fotbalový svaz. Na náplavce Rašínova nábřeží vyrostla velká fotbalová aréna, klec a fotbalový kulečník. Atrakce umožnily zájemcům vyzkoušet netradiční formy fotbalu na neobvyklém místě s panoramatem Hradčan v pozadí. „Ratolest Fest je výjimečnou událostí, kterou každoročně navštíví stovky rodin s dětmi. Ačkoliv náplavka není úplně tradičním místem pro fotbal, i zde se snažíme návštěvníkům představit dětem a rodičům tento sport a jeho zábavné modifikace, a to třeba proto, aby zjistili, že je fotbal baví a přihlásili se do některého z pražských klubů,“ uvedl marketingový manažer PFS Jan Gruber.

PFS připravil pro návštěvníky svého stanoviště zajímavý program. Jedním z bodů programu byla show mistra světa a Evropy ve Freestyle Footbagu Honzy Webera, který předvedl divákům část svého umění. Honza následně pro malé zájemce připravil i dovednostní soutěž o fotbalové ceny a ti nejšikovnější z nich si tak odnesli míče, trička či výuková DVD z dílny Fotbalové asociace ČR. Program pokračoval turnajem v rámci projektu „Neberte nám naši hru“ ve fotbalové aréně. Turnaje se zúčastnilo 5 pražských klubů, na výsledcích a umístění však nikomu nezáleželo. Hráči se však mohli těšit výjimečné pozornosti a zahrát si na, pro fotbal, netradičním místě. Více o turnaji ZDE. Součástí programu byly i ukázkové tréninky vedené mládežnickými trenéry z pražských klubů. Na průběh celé akce dohlížel samozřejmě i maskot PFS lev Bruncvík.

Letošní Ratolest Fest je sice již minulostí, ale už nyní se můžeme těšit na další ročník. Věříme, že i díky prvním fotbalovým zkušenostem z Ratolest Festu se pražská fotbalová základna rozroste o nové mladé fotbalisty a fotbalistky. 

Fotografie z Ratolest Festu naleznete ZDE.