Fotbalová radost v parku na Kampě

(25.05.2017) V neděli 21. 5. proběhl v parku na Kampě a Tyršově domě první ročník sportovního festivalu Move Fest. A co by to bylo za festival pohybu, bez nejpopulárnějšího sportu na světě, fotbalu.

Pokud jste toho slunečného nedělního odpoledne vyrazili do centra Prahy a na Kampu, mohli jste narazit na fotbalové městečko, které Pražský fotbalový svaz pro návštěvníky festivalu Move Fest, pořádaném ve spolupráci MČ Praha 1, připravil.

Příchozí si mohli vyzkoušet souboje jeden na jednoho ve fotbalové kleci, dále fotbalový kulečník, zahrát si na improvizovaném fotbalovém hřišti, nebo se vyfotit s lvíčkem Bruncvíkem, maskotem Pražského fotbalového svazu, který na celou akci dohlížel a radoval se z každého návštěvníka, které o jeho stanoviště a obecně o fotbal projevil zájem.

FOTO

„Pražský fotbalový svaz se pravidelně účastní sportovních a kulturních festivalů proto, aby představil a prezentoval fotbal široké veřejnosti. Na stanovišti se mohou rodiče mimo jiné dozvědět, jaký klub je pro jejich děti vhodný či který klub je nejblíže jejich bydlišti a děti se mohou prostřednictvím atrakcí přesvědčit o kráse fotbalu,“ řekl marketingový manažer PFS Jan Gruber.

Pokud byste si chtěli užít pořádné porce fotbalové zábavy i tento víkend, další akcí, kde si budete moct vyzkoušet všechny fotbalové atrakce, bude Ratolest Fest, konaný 27. května na náplavce Rašínova nábřeží. Zde bude na návštěvníky čekat také velká fotbalová aréna, ve které proběhne show mistra světa ve Freestyle fotbalu Honzy Webera, dále se v ní uskuteční turnaj v rámci projektu „Neberte nám naši hru“ a ukázkové tréninky, které povedou zkušení trenéři mládeže z pražských klubů. Bavte se fotbalem s námi!