Archiv článků

Fotbal ve Stodůlkách? Bylo tam pár kopanců do zadku, říká Martin Kolář

(24.09.2013) Je fotbalovým světoběžníkem. Okusil fotbal v Belgii, Anglii, ale i ve Švédsku. Začátky svého příběhu ale začal psát v daleko skromnějších podmínkách. Záložník Bohemians Praha 1905 Martin Kolář na své premiérové góly v dresu TJ Sokol Stodůlky vzpomíná s úsměvem. „Tenkrát byl fotbal hlavně o srandě,“ říká hráč, který se zapojil do projektu Pražského fotbalového svazu „Můj první klub,“ o němž se více dozvíte na webu www.mujprvniklub.cz.
» celý článek

Sparta i Bohemians Praha 1905 podpořily projekt „Můj první klub“

(23.09.2013) I tyto slavné celky dnes mají ve svém kádru hráče, kteří svou úspěšnou kariéru nastartovali v „malých“ pražských klub. AC Sparta Praha a Bohemians Praha 1905 se tak s velkou chutí zapojily do akce Pražského fotbalového svazu „Můj první klub“.
» celý článek

JAK SE STÁT FOTBALISTOU, ANEB NEBOJTE SE A PŘIJĎTE NA NÁBOR

(23.09.2013) Podzimní část fotbalové sezóny je již v plném proudu, avšak pokud na pražských pláccích běhají děti, které chtějí zažít atmosféru opravdových fotbalových utkání, tak stále mohou s fotbalem začít. Navíc je to velmi jednoduché.
» celý článek

Určitě se do Břežan jednou vrátím, říká slávista Ondřej Petrák

(19.09.2013) Radost z fotbalu poprvé okusil na hřišti v Dolních Břežanech. Poté se přes ABC Braník a „klokany“ dostal až do Slavie, kde dnes patří mezi členy seniorského kádru. Ondřej Petrák se v rámci projektu Pražského fotbalového svazu „Můj první klub“ vrátil do míst, kde jeho kariéra odstartovala. Jak na toto období vzpomíná?
» celý článek

Můj první trénink? Rozbrečel jsem se, přiznává s úsměvem „klokan“ Nerad

(17.09.2013) Je tvořivým záložníkem, který pro své spoluhráče z Bohemians Praha 1905 připravuje útočné akce proti soupeřovým obranám. Petr Nerad ovšem svoji slibnou kariéru nastartoval v jiném celku - Sokolu Řepy. Jak nadějný fotbalista vzpomíná na své začátky? „Sny jsem neměl. Spíše jsem si chtěl zahrát a dát co nejvíce gólů,“ říká další hráč, který podpořil projekt Pražského fotbalového svazu „Můj první klub“.
» celý článek

Slavia a Dukla se aktivně zapojily do projektu „Můj první klub“

(16.09.2013) Projekt o „malých“ klubech by jistě nedosáhl takové efektu, kdyby nebylo podpory těch „velkých“. Pražský fotbalový svaz tak uvítal, že se do akce „Můj první klub“ zapojily i prvoligové celky. Své hráče k natáčení, focení a představení svého mateřského klubu zapůjčily i SK Slavia Praha a FK Dukla Praha.
» celý článek

Neflákal jsem se, neseděl u počítače, vzpomíná Vrzal na své začátky

(13.09.2013) Jako kluk poprvé okusil fotbalový svět na škvárových hřištích pražského klubu z Libuše. Dotáhl to přes angažmá v Plzni až do Dukly Praha, kde patří mezi platné hráče klubu. Ondřej Vrzal vzpomíná na své začátky v jednom z tradičních klubů z české metropole s úsměvem.
» celý článek

Jak vzpomíná Nerad, Krejčí a Vrzal na své fotbalové začátky?

(05.09.2013) Jsou to již roky, kdy se Ondřej Vrzal, Petr Nerad a Ladislav Krejčí proháněli po trávnících v Libuši, Řepích či Podolí v dresech svých tehdejších klubů. Bylo jim 5 let, obouvali se do prvních kopaček, na tréninky je vozili tatínci a maminky.
» celý článek

Pražský fotbalový svaz spouští projekt „Můj první klub“

(05.09.2013) Chytili se táty či mámy za ruku, oblékli své první kopačky a vyběhli na hřiště. Tak začíná příběh všech kluků či holek, kteří si zamilovali fotbal. Cesta za tímto sportem je více než jednoduchá. Stačí si vybrat klub a začít. Česká metropole disponuje hned osmdesáti celky, kde mohou ti nejmenší přijít na chuť jednomu z nejpopulárnějších sportů planety. Jejich start usnadní projekt Pražského fotbalového svazu „Můj první klub“.
» celý článek

Návrat do Podolí? Vyvolává to ve mně takový zvláštní pocit, říká Ladislav Krejčí

(04.09.2013) Patří do základní sestavy jednoho z nejslavnějších fotbalových klubů v Česku. Už ví, jaké to je, oblékat dres národního týmu. Kariéra záložníka pražské Sparty Ladislava Krejčího ale odstartovala zcela někde jinde. V tradičním celku z metropole v Podolí, tedy v místě, kde rodinný klan Krejčích zanechal nesmazatelnou stopu.
» celý článek

1  2  3  4  5  6  7  8