Archiv článků

Vyškolený trenér zajistí všestranný pohybový rozvoj dítěte, říká Zdeněk Srba

(30.09.2013) Zdeněk Srba je profesionálním trenérem mládeže Pražského fotbalového svazu a jeho náplní práce je vést trenéry těch nejmenších fotbalistů ke správnému přístupu v jejich tréninkových jednotkách. Rozhovor s tímto odborníkem přináší zajímavý pohled na mládežnický fotbal v Praze.
» celý článek

Konec kariéry na ČAFCe? Je to možné, připouští Roman Bednář

(28.09.2013) Byl talentovaný od prvního dotyku s míčem? Toužil potom, dávat góly, nebo ho to táhlo do obrany? Co ho fotbal naučil? Sparťanský útočník Roman Bednář v rámci projektu Pražského fotbalového svazu „Můj první klub“ zavzpomínal na své fotbalové začátky v celku ČAFC Praha.
» celý článek

Kde malý fotbalista začne, není podstatné, říká šéftrenér ČAFC Praha David Kopec

(27.09.2013) ČAFC Praha je tradičním pražským klubem zaměřující se na kvalitní práci s mládežnickou složkou. Šéftrenérem je v klubu, který do světa velkého fotbalu vyslal například Milana a Michala Škodu či Romana Bednáře, David Kopec, který poskytl zajímavý pohled, co se týká výchovy mládeže.
» celý článek

Odchovanci ČAFC proti sobě. Bednář tipuje výsledek derby 0:7. Škoda věří ve vítězství

(26.09.2013) V sobotu jeden oblékne dres Slavie, ten druhý Sparty. Postaví se proti sobě v nejtřaskavějším duelu sezóny. Útočníky znepřátelených táborů Milana Škodu a Romana Bednáře ovšem pojí společný příběh. Oba započali svou fotbalovou kariéru v pražském klubu ČAFC. V rámci projektu Pražského fotbalového svazu „Můj první klub“ se krátce před derby pražských „S“ potkali v jednom dresu mateřského celku.
» celý článek

Fotbal ve Stodůlkách? Bylo tam pár kopanců do zadku, říká Martin Kolář

(24.09.2013) Je fotbalovým světoběžníkem. Okusil fotbal v Belgii, Anglii, ale i ve Švédsku. Začátky svého příběhu ale začal psát v daleko skromnějších podmínkách. Záložník Bohemians Praha 1905 Martin Kolář na své premiérové góly v dresu TJ Sokol Stodůlky vzpomíná s úsměvem. „Tenkrát byl fotbal hlavně o srandě,“ říká hráč, který se zapojil do projektu Pražského fotbalového svazu „Můj první klub,“ o němž se více dozvíte na webu www.mujprvniklub.cz.
» celý článek

Sparta i Bohemians Praha 1905 podpořily projekt „Můj první klub“

(23.09.2013) I tyto slavné celky dnes mají ve svém kádru hráče, kteří svou úspěšnou kariéru nastartovali v „malých“ pražských klub. AC Sparta Praha a Bohemians Praha 1905 se tak s velkou chutí zapojily do akce Pražského fotbalového svazu „Můj první klub“.
» celý článek

JAK SE STÁT FOTBALISTOU, ANEB NEBOJTE SE A PŘIJĎTE NA NÁBOR

(23.09.2013) Podzimní část fotbalové sezóny je již v plném proudu, avšak pokud na pražských pláccích běhají děti, které chtějí zažít atmosféru opravdových fotbalových utkání, tak stále mohou s fotbalem začít. Navíc je to velmi jednoduché.
» celý článek

Určitě se do Břežan jednou vrátím, říká slávista Ondřej Petrák

(19.09.2013) Radost z fotbalu poprvé okusil na hřišti v Dolních Břežanech. Poté se přes ABC Braník a „klokany“ dostal až do Slavie, kde dnes patří mezi členy seniorského kádru. Ondřej Petrák se v rámci projektu Pražského fotbalového svazu „Můj první klub“ vrátil do míst, kde jeho kariéra odstartovala. Jak na toto období vzpomíná?
» celý článek

Můj první trénink? Rozbrečel jsem se, přiznává s úsměvem „klokan“ Nerad

(17.09.2013) Je tvořivým záložníkem, který pro své spoluhráče z Bohemians Praha 1905 připravuje útočné akce proti soupeřovým obranám. Petr Nerad ovšem svoji slibnou kariéru nastartoval v jiném celku - Sokolu Řepy. Jak nadějný fotbalista vzpomíná na své začátky? „Sny jsem neměl. Spíše jsem si chtěl zahrát a dát co nejvíce gólů,“ říká další hráč, který podpořil projekt Pražského fotbalového svazu „Můj první klub“.
» celý článek

Slavia a Dukla se aktivně zapojily do projektu „Můj první klub“

(16.09.2013) Projekt o „malých“ klubech by jistě nedosáhl takové efektu, kdyby nebylo podpory těch „velkých“. Pražský fotbalový svaz tak uvítal, že se do akce „Můj první klub“ zapojily i prvoligové celky. Své hráče k natáčení, focení a představení svého mateřského klubu zapůjčily i SK Slavia Praha a FK Dukla Praha.
» celý článek

1  2  3  4  5  6  7  8  9