Libor Sionko

LIBOR SIONKO: PROJEKT MŮJ PRVNÍ KLUB JE VELICE DOBRÝ NÁPAD

Libor Sionko je bývalý český fotbalový záložník, reprezentant. Zúčastnil se mistrovství světa 2006 v Německu a mistrovství Evropy 2008 v Rakousku a Švýcarsku. V současnosti působí i jako fotbalový expert u přenosů České televize.

Profesionální kariéru začal v Baníku Ostrava, odkud v roce 1999 přestoupil do Sparty Praha a v roce 2004 do rakouského klubu Grazer AK (GAK Štýrský Hradec). Během svého krátkého působení v GAK stihl vyhrát titul i národní pohár, pak jej zlanařila bohatá Austria Vídeň. I s vídeňským klubem slavil rakouský titul a dvojnásobné vítězství v poháru. V květnu 2006 podepsal tříletou smlouvu se skotským klubem Glasgow Rangers, odkud přestoupil v červenci 2007 do dánského celku FC Kodaň. S Kodaní slavil v roce 2009 ligový titul. V lednu 2010 ukončil smlouvu v Kodani a podepsal novou smlouvu se Spartou Praha, která mu skončila v roce 2012. Dne 8. července 2010 nastoupil v dresu Sparty Praha k historicky prvnímu zápasu českého Superpoháru, který sehrávají mistr ligy (tehdy AC Sparta Praha) a vítěz národního poháru (tehdy FC Viktoria Plzeň) uplynulého ročníku. V tomto zápase vstřelil v 78. minutě jedinou branku a rozhodl tak, že prvním vítězem této trofeje se stal ligový šampión AC Sparta Praha.

"Děti bude sport držet před problémy dnešní doby. Navíc pohyb ještě nikdy nikomu neublížil, naopak podpoří svou kondici, zdatnost a imunitní systém. To je to hlavní, udržet děti zdravé. Kdo se nehýbe, má to většinou těžké i v životě. Já bych chtěl opravdu všechny pozvat na to, aby děti daly na fotbal."

Datum narození1. února 1977

Děti: syn David

  • První klub: AC Sparta Praha